Вийшов перший том серії книг "Хроніки копаного м’яча"

10 травня 2022 р.
IMG_2197
Відомий львівський журналіст Денис Мандзюк випустив перший том серії книг під назвою "Хроніки копаного м’яча".
IMG_2197

Серія "Хроніки копаного м’яча" – це збірники репортажів, аналітичних статей і фейлетонів з історії українського футболу в Галичині. Тексти взято з газет і книжок, переважно недоступних пересічному читачеві. Ілюстраціями слугують фотографії, афіші та малюнки, більшість з яких раніше не публікувалися.

Денис розповів, як виникла ідея написання книги та розкрив цікаві деталі роботи над виданням.

IMG_2194
Денис Мандзюк

"Ідея виникла ще 12-13 років тому, коли я перебував у бібліотеці та випадково знайшов у каталозі газету, яка називалася "Спортові вісти". Це львівська газета, яка виходила у 1931-му та 1933-му роках. Мені стало цікаво, що яким був спорт у Львові у 30-их роках минулого століття. Коли прочитав цю газету, то трохи здивувався. Виявилося, що спорт на той час був дуже розвиненим, особливо футбол. Відбувалися різноманітні матчі, турніри і про це багато писали: великі репортажі, інтерв’ю, аналітика. Все, що є зараз, але в інших масштабах, та навіть крутіше, ніж тепер. Це були вартісні та цікаві тексти”, – відзначає Мандзюк.

IMG_2196

Також Денис розповідає, що у 2017-му році він видав книгу "Копаний м’яч". "Я хотів продовжити дослідження якось детальніше, зробити його глибшим. У мене виникла ідея робити це не у форматі дослідження, а у стилі альманаху. Тому що ці тексти, які я зібрав, вони були цікаві самі собою, без всяких обробок та коментарів. Це перший том, де усі репортажі зібрані докупи. Згодом, якщо все буде добре, то світ побачать ще шість томів", – каже журналіст.

IMG_2195

"Перший том серії книг "Хроніки копаного м’яча" був готовий ще у лютому, я замовив тестові примірники якраз у 20-их числах лютого, коли розпочалася повномасштабна війна в Україні. Вирішив не відтягувати, адже невідомо, як буде далі. Футбольний клуб "Карпати" купив у мене половину тиражу та допоміг мені відбити вартість друку. Решта примірників це гонорар за цю роботу, на який я заслужив. Хочу подякувати клубу за це! Я вболіваю за "Карпати" та сподіваюся, що невдовзі відновиться чемпіонат і "леви" будуть надалі тішити нас перемогами", – додає Денис.

Варто зауважити, тираж першого тому становить 100 примірників з м’якою палітуркою, якісним папером та друком, об'ємом у 280 сторінок з 52 ілюстраціями. Денис Мандзюк планує видати загалом сім томів, з періодичністю один том на півроку чи рік. У текстах згадуються команди копаного м’яча Борислава, Городенки, Дрогобича, Коломиї, Львова, Перемишля, Сокалю, Станіславова (Івано-Франківська), Стрия, Тернополя, Яворова. Перший том охоплює період з 1909 по 1927 роки. Наступні томи описуватимуть такі роки:

2–3. 1928–1939 роки. Команда СТ "Україна" (Львів).

4–5. 1928–1939 роки. Першості ЛОЗПН і СтОЗПН.

6.1931–1937 роки. Першості УСС.

7. 1941–1944 роки.

Охочі замовити перший том серії книг "Хроніки копаного м’яча" можуть писати Денису Мандзюку у приватні повідомлення у фейсбуці за цим посиланням.