Інфраструктура

Лев

Спортивно-тренувальний центр ФК "Карпати" в с.Бартатів

11BE8806-8236-496D-AE78-8DE506.max-1024x745.format-webp

З 2021 року дочірнє підприємство клубу "Карпати Арена" веде будівництво спортивно-тренувального центру на земельній ділянці площею 3,5 га в селі Бартатів за 15 км від Львова. Широкомасштабне вторгнення Росії в лютому 2022 року призупинило темпи, змусило клуб переглянути етапність будівництва та перенести терміни його завершення.

Проектом будівництва першого етапу спортивно-тренувального центру передбачено влаштування двох футбольних полів з трав’яним покриттям, спорудження адміністративно-побутового корпусу загальної площею 3 100 м2 та об’єктів інфраструктури. Футболістам основної та молодіжної команд ФК "Карпати" буде створено всі умови для повноцінного тренування та відновлення – 32 номери для проживання спортсменів та тренерів, навчально-реабілітаційна зона з басейном, побутові приміщення та їдальня.

image

Для підвищення рівня енергозабезпечення центру передбачено встановлення енергозберігаючого устаткування компанії "Panasonic" та можливість використання відновлювального палива. Проект будівництва виконується з дотриманням вимог природоохоронного та санітарного законодавств.

Завершення першого етапу будівництва та введення спортивно-тренувального центру в експлуатацію планується наприкінці червня 2023 року, що дозволить командам клубу вчасно почати повноцінну підготовку до наступного футбольного сезону. Після перемоги над ворогом клуб планує продовжити розвиток центру, в першу чергу спорудження футбольних полів з штучним покриттям.

Стадіон "Україна"

Lviv_Ukraina_Stadium12

Місткість стадіону – 28 051 глядач. Розташований неподалік середмістя Львова, у Снопківському парку. Збудований за проєктом львівських архітекторів Ярослава Назаркевича, Ярослава Порохнавця, Володимира Блюсюка та Лариси Скорик. Відкритий 1963 року перед товариським матчем львівських “Карпат” та вільнюського “Жальгіріса”. До 1990-го мав назву “Дружба”. У 1991 році за пропозицією ветерана львівського футболу Карла Мікльоша стадіон назвали “Україна”.

Тут відбулося багато знакових для львівського футболу подій. Серед інших – півфінал Кубка СРСР із “Суднобудівником” 1969-го, перші єврокубкові матчі “Карпат” та товариська зустріч із бразильським “Палмейрасом” 1970-го, запеклі двобої у вищій радянській лізі. У 1992 році на “Україні” тривав фінал першого чемпіонату незалежної України між сімферопольською “Таврією” та київським “Динамо”. Шість матчів на стадіоні провела збірна України – і в усіх перемогла.

У 1999 році стадіон “Україна” ґрунтовно реконструювали: оновлено освітлення, встановлено пластикові сидіння. У 2002 році на підйомі перед входом на спортивну арену з боку вулиці Стуса встановлено пам’ятний знак гравцям львівських Карпат – володарям Кубка СРСР – 1969.

Після Перемоги в російсько-українській війні футбольний клуб “Карпати” Львів спільно із Львівською міською радою планує реконструювати стадіон та модернізувати його інфраструктуру.