Учасники російсько-української війни, 10-річний хлопчик та капітан збірної: “Карпати” відвідали тренування "Покрови АМП"

"Покрова АМП" – команда хлопців з ампутованою верхньою і нижньою кінцівкою. Футболісти тренуються двічі на тиждень та беруть участь у чемпіонаті Польщі. Вже незабаром команда візьме участь у Кубку "Ліга дужих", який відбудеться у Києві на НТК імені Баннікова.

Заснували “Покрову АМП” отці Салезіяни Святого Івана Боско УГКЦ. Перше тренування “Покрови АМП” відбулося 12 вересня 2023-го. І якщо тоді тренуватися прийшли тільки четверо хлопців, то зараз у команді займаються 35 футболістів.

Наймолодшому з них – Михайлику з Івано-Франківщини – 10 років. Натомість найстаршому футболістові – Валентину, який родом із Волині – 47 років.

Більшість людей, котрі займаються у "Покрові АМП", є ветеранами російсько-української війни. Сьогоднішнє відкрите тренування відвідали хлопці, які проходять реабілітацію в реабілітаційному центрі "Галичина".

Цікаво, що пʼятеро представників “Покрови АМП” грають за збірну України, а саме: Дмитро Щегельський, Анатолій Медведюк, Микола Олексієнко, Валентин Осовський та Юрій Сущ. Останній є капітаном збірної України.

На відкрите тренування "Покрови АМП" завітали представники футбольного клубу "Карпати": директор з розвитку Андрій Тлумак, тренери Андрій Сапуга та Богдан Стронціцький, а також ветеран львівського футболу Андрій Покладок.

“Ми хочемо підтримати військових, які отримали значні травми, – каже Андрій Тлумак. – Безумовно, наші воїни потребують підтримки і вони мають знати, що потрібні нашому суспільству. Треба не словами, а насамперед справою демонструвати свою вдячність ЗСУ. Потрібно спілкуватись з нашими захисниками. Ми будемо намагатись допомагати хлопцям усім, чим можемо”.

Гравець “Покрови АМП” Андрій Мандрик розповів про те, як розпочав займатись футболом після ампутації: “Після поранення я потрапив у Львівський військовий госпіталь. Моїм давнім знайомим є Богдан Мельник – керівник “Покрови АМП”. Раніше я грав у футзал, то ж він запропонував мені приєднатись до “Покрови АМП”. Я без вагань погодився”.

“Відмінності з футзалом полягають у тому, що люди з ампутацією або втратою нижньої кінцівки грають лише у полі, а з втратами верхніх кінцівок – у воротах. Також голкіпери не можуть виходити за межі своєї зони. До речі, до поранення я був воротарем, але після втрати кінцівки, розпочав грати у полі”, – розповідає Андрій Мандрик.

Представники "Карпат" подарували реабілітаційному центру "Галичина", де частина хлопців проходить реабілітацію після поранення на фронті, спортивний інвентар.

У майбутньому "Карпати" планують співпрацювати з "Покровою АМП".