Російські клуби не гратимуть в єврокубках у наступному сезоні

02 травня 2022 р.
Повномасштабне вторгнення Росії на українську землю триває вже понад два місяці. Окрім щоденних втрат своїх солдатів та техніки, агресор отримує санкції від усіх цивілізованих країн світу. Не залишилась осторонь і футбольна спільнота.
image_2022-05-02_20-53-14

УЄФА було ухвалено ряд рішень, які підтверджують статус Росії як держави-вигнанця. Зокрема, російські клуби не зможуть взяти участь у єврокубковому сезоні 22/23. Крім того, заявки Росії на проведення Євро-2028 та Євро-2032 визнано неприйнятними. На додачу, збірна Росії не братиме участь у найближчому турнірі Ліги Націй. Національна команда країни-агресора автоматично посіла останнє місце у групі. Відповідно, після завершення групового етапу Росія займе підсумкове 16-е місце серед усіх команд ліги В і буде понижена у класі.

Також відзначимо, що жіноча збірна Росії не зіграє на жіночому Євро-2022. Її місце віддали португальській команді, яку росіянки пройшли у плей-оф. Додамо, що молодіжну збірну Росії дискваліфікували з відбору на молодіжний чемпіонат Європи-2023.

Дякуємо УЄФА за чітку позицію та за справедливі санкції проти російського футболу.