Представляємо новачка: Павло Полегенько

10 липня 2023 р.
Лев
Львівський клуб уклав контракт із Павлом Полегеньком. Він – вихованець чернігівської футбольної школи "Юність", де займався під керівництвом Олександра Устенка, першого тренера Андрія Ярмоленка. Коли переїхав до Києва, то потрапив під опіку Олександра Шпакова, який відкрив світу Андрія Шевченка.
IMG_1539

Полегенько стане одним з найбільш досвідчених футболістів "Карпат". В його активі – трохи менше півтори сотні поєдинків в Прем'єр-лізі. Дебютував на найвищому рівні українського футболу 20-річним, виступаючи за ужгородську "Говерлу". 

"Не усі змогли закріпитися на цьому рівні, – розповідає В'ячеслав Грозний, тодішній наставник "Говерли". – Однак у випадку з Полегеньком все склалося. Його подальша кар'єра продемонструвала, що він заслуговує грати у Прем'єр-лізі. Перехід Павла у "Карпати" також невипадковий. Думаю, під керівництвом Мирона Маркевича він ще більше додасть. Полегенько володіє хорошими футбольними навичками, проте він мені запам'ятався насамперед завдяки чудовим людським якостям".

Полегенька викликали до юнацьких збірних України всіх вікових категорій. Брав участь у чемпіонаті світу U-20 у Новій Зеландії. Цікаво, що до академії "Динамо" він ішов як форвард. Потім діяв як правий хавбек.  На правий фланг оборони його перемістив Олександр Петраков у збірній U-15. Отже, "Карпати" отримали універсала, який здатен однаково успішно працювати у захисті та нападі.

"У "Зорі", моїй попередній команді, я виходив на заміну на позицію крайнього півзахисника, – розповідає Полегенько. – В "Інгульці" грав також і в захисті. Але я дуже люблю долучатися до атаки. У мене був вибір: залишитися у "Зорі" чи приєднатися до "Карпат". Я обрав другий варіант, оскільки це дуже амбіційний клуб. Практично на кожному тренуванні Мирон Маркевич озвучує нам завдання, які стоять перед "Карпатами". Такий виклик мотивує".

ДОСЬЄ

Павло Полегенько

Дата народження: 06.01.1995

Місце народження: Чернігів

Вік: 28

Зріст: 1,82 м

Громадянство: Україна

Позиція: правий захисник