“Коли вийшов на це поле, зʼявилися мурашки на шкірі”: карпатівці в гостях у “Айнтрахта”

“Українці – всюди”
Франкфурт зустрів львівʼян теплою погодою. Ранок першого дня карпатівці провели в Українському центрі та розпочали свій візит з теплого спілкування. “Приємно, що в німецькому місті є частинка рідної України, де танцюють під українські пісні, читають українською мовою, розмальовують різноманітні предмети петриківським розписом. Це тільки підтверджує, що українці – всюди, – каже воротар “Карпат” Артем Демків. – Особливо вразила давня та сучасна архітектура Франкфурта, що розділяє місто на стару та нову частини. Дивовижно, що хмарочоси поєднуються зі старовинними, проте не менш красивими будинками. Це додає місту шарму”.
Окрім цінних і плідних зустрічей з керівництвом “Айнтрахта” та генеральним консулом України у Франкфурті-на-Майні, ще однією ціллю подорожі “левів” був товариський матч з однолітками “Айнтрахта”. Капітан львівської команди Маркіян Панчишин відзначає, що перед початком поєдинку просив партнерів не зважати на імʼя суперника. У першому таймі “Карпати” домінували на половині поля господарів. Як наслідок, підопічні Андрія Гурського та Віталія Лобасюка двічі відзначилися до перерви.

У першому епізоді Матвій Кашуба скористався помилкою захисника, вийшов віч-на-віч з голкіпером і влучив у правий нижній кут. “Другий гол – це знову заслуга нашого центрального нападника Матвія Кашуби, – каже Маркіян Панчишин. – Він розібрався у моменті, поборовся за м’яч і забив гол”.

Лаконічні на вигляд, але просторі всередині
Академія ФК “Айнтрахт”, як і база основної команди, виконані просто, але зі смаком. Довкола – білі стіни, що візуально роблять приміщення більшими, а червоні емблеми клубу, які є ледь не на кожній стіні, вкотре нагадують, на базі якого клубу ти перебуваєш.
Особливо зручним є комфортне розташування усього необхідного всередині. Це відзначає півзахисник Матвій Кецик: “Насамперед помітив, що у кожної вікової групи є своя власна роздягальня, увесь потрібний інвентар і це дуже зручно. Також ми мали змогу трохи поспостерігати за тренувальним процесом U-19. Особливо цікавили ті вправи, які відрізняються від наших. Помітно, що навіть на тренуванні вони вже були вмотивовані та заряджені – це хороший приклад поведінки”.

База основної команди ззовні також виконана у білих кольорах. А ось всередині вона захоплює своїми просторими і світлими приміщеннями, що здивувало захисника Сергія Зварича: “Ти майже одразу потрапляєш у величезний хол, де в самому центрі розташована емблема клубу, яка виконана з каменю та додатково підсвічується. Опісля швидкого огляду холу ми пройшли до конференц-залу, де познайомились із керівниками клубу, послухали про їхню діяльність та обов’язки”.
Власне, на згаданій зустрічі карпатівці дізналися багато пізнавальної інформації. Зокрема, промовистим був показник минулорічного доходу клубу, який склав 391 мільйон доларів, а значну його частину сформували кошти, отримані з трансферів футболістів.

“Їхали до Франкфурта три години, щоб повболівати за “Карпати”
Підтримку та турботу представники “Карпат” відчували впродовж всієї поїздки. Наприклад, переглянути поєдинок та підтримати карпатівців приїхали сотні українців, а один з юнаків подолав чималу відстань. “Ми їхали три години до Франкфурта, щоб повболівати за “Карпати”, – каже цей вболівальник.
Незважаючи на поразку “левів” з рахунком 2:4, після фінального свистка трибуни скандували “Молодці!” та “Тільки Львів і тільки “Карпати!” Українці щиро дякували хлопцям за віддану, яскраву гру і зробили кілька фото на згадку: “Ми вперше грали з такою підтримкою. Це надзвичайні емоції, адже стільки людей прийшли подивитись на нас, а хтось взагалі уперше дізнався про “Карпати”. Розмовляли з рідними українцями після гри – це дуже приємні, відкриті та теплі люди”, – зауважує Маркіян Панчишин.

“Леви”, яких побачили 56 тисяч глядачів
Перебування “зелено-білих” у Франкфурті комфортнішим та зручнішим робила пані Фрауке Кьоніґ. Менеджерка з корпоративної соціальної відповідальності та комунікацій “Айнтрахта” перед початком матчу Бундесліги проти “Ляйпциґа”, повідомила, що карпатівців, котрі завітали на цей поєдинок, побачать 56 тисяч вболівальників!
Перед матчем на “Дойче Банк-Парк” із вітальними словами до глядачів під стадіоном виступили технічний директор “Карпат” Тарас Гордієнко, а також керівник дитячо-юнацького сектору клубу Андоні Бомбін.
Після видовищної перемоги господарів з рахунком 4:0 кращого завершення вечора не придумаєш. Але Фрауке зуміла знову приємно вразити карпатівців. “Завдяки сприянню Фрауке ми побачили, як основна команда “Айнтрахта” виїжджає на стадіон, мали можливість привітатись з ними. Опісля матчу ми відвідали роздягальню “Айнтрахта” та ступили на футбольне поле, де відбувався поєдинок. Коли я вийшов на це поле у мене зʼявилися мурашки на шкірі. Хотілось одразу взути бутси та відчути себе футболістом, який грає на топрівні. Це незабутньо”, – згадує з посмішкою на обличчі Артем Демків.
Цікаво, що у студії матчу на німецькому телебаченні про перебування “Карпат” у Франкфурті-на-Майні згадав легендарний Лотар Маттеус, котрий працював експертом безпосередньо під сектором, де сиділи хлопці з команди U-16.
Планували “зелено-білі” зустрітися у Німеччині з Маріо Гьотце, котрий 2010-го грав на стадіоні “Україна” у складі дортмундської “Борусії” проти Андрія Тлумака, а нині виступає за “Айнтрахт”. На жаль, 32-річний чемпіон світу на той момент перебував на лікуванні в Іспанії.

“Перші кроки для подальшої співпраці зроблено”
За словами Андрія Тлумака, така поїздка подарувала не лише емоції, а й була корисною у перспективі. “З такими клубами як “Айнтрахт” цікаво працювати, — зазначає директор з розвитку. – І судячи з їхньої привітності та ставлення до нас, ми їм також цікаві. Ми обговорили важливі моменти переходу з дитячо-юнацького футболу до професійного, а також питання медицини, адже “Айнтрахт” має власну клініку, яка є однією з найкращих в Європі. Ми налагодили продуктивні зв'язки. Очікуємо побачити представників “Айнтрахта” у Львові. Нам приємно, що вони хочуть приїхати до нас у гості. Наші команди та наші міста схожі”.

Погоджується з цим твердженням член правління “Айнтрахта” Філіпп Решке: “У вашого футболу – давні традицій та велика історія. А ще – велика база шанувальників”.
Відзначає схожість вболівальників “Карпат” та “Айнтрахта” і Андрій Тлумак: “Коли команда суперника вийшла на поле, вона вже програла. І коли “Карпати” грали при таких заповнених трибунах, ми вигравали і у “Динамо”, і у “Шахтаря”. Це наша сила”.