Футболка "Карпат" для Папи Римського і похід на "Лаціо": як юні карпатівці в Італію їздили
![ФОТО 1](/media/images/FOTO_1.max-1024x745.jpg)
На запрошення італійської громадської організації AICS (Associazione Italiana Cultura Sport) та особистої організаційної підтримки президента угорського відділення цієї організації пана Джованні Колозімо хлопці з карпатівської команди U10 та дівчатка нашої партнерської школи ФК "Надбужжя" (Буськ) впродовж тижня перебували у Вічному Місті. Окрім традиційних футбольних заходів, діти мали насичену культурну програму.
"Для дітлахів то була чудова можливість отримати позитивні емоції, – каже наставник "левів" Олег Петрик. – Один день ми провели у словенській Любляні, після чого прибули до Риму. Пізнавальні екскурсії, цікаві тренування та знайомство з новою країною – гадаю, що діти надовго запам'ятають цю поїздку".
На початку італійських канікул карпатівці зустрілися з Папою Римським і передали понтифіку лист-звернення від вихованців системи "зелено-білих" з проханням допомогти зупинити військову агресію росії проти нашої Батьківщини, а також подарунки: український стяг та футболку "Карпат" із підписами дітей.
![ФОТО2](/media/images/FOTO2.max-1024x745.jpg)
"Папа дуже тепло прийняв нас і ми обмінялися подарунками, – розповідає 9-річний Матвій Городецький. – Мені навіть вдалося потиснути йому руку – це особливий момент. Папа Франциск поцілував український прапор, який ми тримали у руках, і подарував кожному із нас вервичку".
Наступного дня карпатівці відвідали резиденцію президента Італії Серджо Маттарелли. Крім того, делегація завітала до Італійської Федерації Футболу та зустрілася з її очільником Габріеле Гравіною.
![ФОТО3](/media/images/FOTO3.max-1024x745.jpg)
"Шанобливе ставлення відчувалося у кожній деталі. Нас вразив теплий прийом італійців. Дякуємо за це AICS та особисто пану Джованні Колозімо. Якщо ж згадувати про найбільш цінний експонат, який нам вдалося побачити у стінах італійської федерації, то це безсумнівно Кубок світу, який збірна Італії здобула на чемпіонаті світу-2006", – розповідає тренер Олег Петрик.
![ФОТО4](/media/images/FOTO4.max-1024x745.jpg)
Карпатівці провели кілька занять під керівництвом тренерів з системи клубу "Лаціо". Натомість наставник "зелено-білих" отримав нагоду потренувати місцевих юних футболістів. Також наші діти зіграли кілька поєдинків проти італійських однолітків.
![ФОТО5](/media/images/FOTO5.max-1024x745.jpg)
"Нас дуже добре зустріли, – ділиться емоціями юний карпатівець Артем Чижович. – Ми були приємно здивовані, коли італійські діти підготували спеціально для нас малюнки про Україну та вітали нас синьо-жовтою символікою. Взагалі цю подорож я запам'ятаю назавжди. У нас були цікаві екскурсії. Зокрема, ми відвідали Колізей, ласували смачною італійською піцою та щодня мали нові події та розваги".
![ФОТО6](/media/images/FOTO6.max-1024x745.jpg)
Чи не найбільше дітям сподобався похід на стадіон. 12 квітня на "Стадіо Олімпіко" римський "Лаціо" приймав "Салернітану" у рамках Серії А. Господарі перемогли 4:1, а карпатівці на власні очі побачили не лише цікавий поєдинок, а й фантастичну підтримку трибун. "Я вперше побував на такому великому стадіоні, – зізнається Артем Чижович. – Це було неймовірно і навіть нагадало мені похід на стадіон "Україна" на матчі "Карпат" до початку повномасштабного вторгнення".
![ФОТО7](/media/images/FOTO7.max-1024x745.jpg)
Наприкінці подорожі діти вирушили у Гардаленд, один з найвідоміших розважальних парків Європи. "Ми побували у зоопарку, плавали, каталися на гірках і багато сміялися. Кожен із нас отримав стільки емоцій, що ми дотепер згадуємо цю поїздку, яка додала нам безліч енергії", – каже Матвій Городецький.
Діти запевняють, що після такої насиченої мандрівки з радістю повернулися до навчання у школі та до футбольних тренувань. І дуже сподіваються, що невдовзі на них чекають нові подорожі.
![ФОТО8](/media/images/FOTO8.max-1024x745.jpg)