15 тур ДЮФЛУ: перемога в дербі та битва лідерів

28 квітня 2025 р.
Лев
У суботу, 26 квітня, відбулись матчі 15-го туру Дитячо-юнацької футбольної ліги України. Команда Академії Футболу “Карпати” вікової категорії U-14 на виїзді зустрічалась з ФК “Львів”, а команди U-15 та U-17 вдома приймали “Вік-Волинь” з Володимира. Натомість школа “зелено-білих” протистояла “Ліцею-Вікторія” з Івано-Франківська.
TYS_4538_u17_120425

U-14 (2011 рік)

ФК “Львів” – АФ “Карпати” (Львів) – 1:2

Голи: Хамець, 4 – Петронюк, 40, Калинич, 49.

АФ “Карпати”: Гануляк, Мичко, Вайда, Тарнавський, Паска, Петронюк, Никончук, Цигак, Денисюк, Форостян, Калинич.

Запасні: Прокопів, Жаб’як, Возний, Віткович, Чабан, Гайфулін, Тодосійчук, Швед.

Тренери: Любомир Вовчук та Роман Вергун.

“Містяни” відкрили рахунок на четвертій хвилині. Матвій Хамець виконував прострільну передачу до воротарського майданчика, де жоден з партнерів не зміг дотягнутись до м’яча. Втім кіпер Роман Гануляк не зорієнтувався в ситуації та пропустив швидкий гол. “Леви” відповіли неточним пострілом Давида Калинича, а на 13-й хвилині Олексій Никончук перевірив пильність голкіпера господарів Давида Маркевича. Карпатівці володіли ініціативою, однак відзначитись до перерви не вдалось.

А от на початку другої половини зустрічі підопічні Любомира Вовчука та Романа Вергуна дотисли суперників. Постріл Віктора Цигака заблокував оборонець, але на добиванні впевнено зіграв Микита Петронюк. На 47-й хвилині Адріан Віткович віддав точну передачу на Никончука, а хавбек пробив вище воріт. За хвилину Маркевич перевів на кутовий удар Петронюка. Але після подачі від кута поля Калинич виборов м’яч та вирвав перемогу для “зелено-білих”.

“Ліцей-Вікторія” (Івано-Франківськ) — ДЮСШ “Карпати” (Львів) — 0:1

Гол: Сенета, 37.

Склад ДЮСШ “Карпати”: Тимань, Годвін, Ущапівський, Бусько М. (Чалий, 61), Чура, Казьо, Ботвин, Медвідь, Стефанків (Гуриш, 53), Більо (Децик, 61), Сенета (Свистович, 65).

Тренери: Андрій Василитчук та Роман Толочко.

На старті зустрічі Стефан Сенета мав одразу дві хороші нагоди відкрити рахунок. Спочатку після передачі Олександра Ботвина у район одинадцятиметрової позначки нападник пробив повз ворота. У наступному епізоді Сенета не зміг переграти голкіпера. Господарі, хоч і не часто, переходили в контратаки, проте робили це небезпечно.

Другий тайм активніше розпочали львівʼяни і невдовзі відкрили рахунок. Комбінація за участі Чури, Стефанківа та Сенети завершилася точним ударом останнього у дальній кут. Згодом Ботвин змістився в центр та потужно пробив у ближню дев’ятку – воротар дивом врятував свою команду. До останніх хвилин тривала нервова боротьба за результат, проте “Карпати” вистояли і втримали важливу перемогу.

U-15 (2010 рік)

АФ “Карпати” (Львів) – “ВІК-Волинь” (Володимир) – 2:0

Голи: Гбур, 40, Кікоть, 70.

Склад АФ “Карпати”: Зізіцький, Козимка, Когут, Полеванчук, Воронюк, Василишин, Гбур, Гаук, Король, Шишута, Василишин.

Запасні: Шекета, Топало, Пигичко, Руснак, Цупер, Глущенко, Смірнов, Кікоть, Яскула.

Тренери: Олександр Гринишин та Ігор Артимович.

Обидві команди спокійно розпочали поєдинок, тому гольових моментів у першому таймі було обмаль. На 15-й хвилині Микола Гаук неточно стріляв з гострого кута, а на 35-й хвилині Максим Козимка взявся виконувати штрафний удар – голкіпер “Вік-Волині” Олександр Красюк уважно зіграв на лінії.

Набагато цікавішою гра стала по перерві. На 40-й хвилині Святослав Глущенко отримав крос на лівому фланзі та викотив на лінію карного майданчика під удар Денису Гбуру – хавбек у дотик відкрив лік забитим голам. На 43-й хвилині Максим Зізіцький завадив Микиті Грищуку відновити паритет. Натомість Красюк на 61-й хвилині ефектно відбив постріл Гбура. Під завісу матчу Максим Кікоть поставив крапку в зустрічі, потужно пробивши під поперечку.

ДЮСШ “Карпати” (Львів) — “Ліцей-Вікторія” (Івано-Франківськ) — 3:0

Голи: Шеремета, 18, Полінс, 43, Карпа, 50.

Склад ДЮСШ “Карпати”: Магдич, Добош, Сідляр, Шнира (Полінс, 32), Пилипець, Грушецький (Козак, 61), Рогуля (Цісарик, 61), Проць (Зеленко, 47), Мацьків (Планджиєв, 63), Луків (Стечак, 53), Шеремета (Карпа, 47).

Тренери: Володимир Тутик та Михайло Гурка.

Господарі зі старту перехопили ініціативу і тримали гру під контролем до фінального свистка. У “левів” швидко виникли перші моменти. Спершу Максим Луків пробив над воротами, а потім Максим Мацьків влучив у перекладину. Згодом Ростислав Сідляр навісив на Івана Проця, який головою пробив у воротаря. На 18-й хвилині зусилля карпатівців таки принесли результат. Максим Шеремета відкрився на дальній стійці і головою замкнув подачу Мацьківа — 1:0.

Після перерви Мацьків із лівого флангу навісив у штрафний майданчик, а Денис Полінс пробивав у дотик — воротар парирував. На добиванні міг забити Шеремета, але цього разу шанс не використав. А через кілька хвилин Полінс все ж досягнув мети, відзначившись голом.

Невдовзі Віталій Зеленко двічі небезпечно пробивав з-за меж штрафного майданчика, але не досягнув свого. Фінальну крапку в матчі поставив Остап Карпа, який отримав передачу від Максима Грушецького і головою проштовхнув м’яч у ворота.

U-16 (2009 рік)

“Ліцей-Вікторія” (Івано-Франківськ) — ДЮСШ “Карпати” (Львів) — 2:1

Гол: Трух, 80+1.

Склад ДЮСШ “Карпати”: Мосій, Покладок, Сняданко, Білоус (Гладчук, 74), Дума, Кравчишин (Саніцький, 41), Свиріпа, Кіт, Романець (Трух, 74), Сливка (Пристацький, 56), Антонюк.

Тренери: Володимир Шумський та Андрій Грінер.

Матч розпочався у рівній боротьбі, але з часом ініціативу перехопили гості. Проте саме “зелено-білі” першими могли відкривати рахунок. Олександр Сливка заробив пенальті, але реалізувати його не зумів. А за дві хвилини до перерви суперник скористався стандартом і забив після подачі з кутового.

Підопічні Володимира Шумського та Андрія Грінера шукали можливість відігратися. Виконували багато стандартів, але довести свої атаки до логічного завершення не могли. Кілька разів Андрій Покладок та Ігор Кіт загрожували воротам дальніми ударами, а Сняданко небезпечно бив головою — воротар зреагував. Пізніше Павло Романець з хорошої позиції запустив м’яч вище. І тут спрацювало знайоме правило: не забиваєш ти — забивають тобі. Відтак, “Карпати” пропустили вдруге.

Скоротити відставання гості зуміли у доданий час. Данило Трух після прострілу Андрія Саніцького поцілив у дальній кут. А на останніх секундах гри “Карпати” могли врятувати гру, але Покладок не реалізував пенальті.

U-17 (2008 рік)

АФ “Карпати” (Львів) – “ВІК-Волинь” (Володимир) – 1:1

Голи: Карпінський, 3 – Кірєєв, 84.

Склад АФ “Карпати”: Колесник, Давид, Горощук, Бобечко, Карпінський, Кракалов, Михальчук, Карпин, Гавура, Дєдов, Шопронку.

Запасні: Потерайко, Корчак, Куценко, Мартинюк, Мітяєв, Левкович, Білінський.

Тренери: Іван Павлюх та Володимир Вільчинський.

На старті поєдинку карпатівці виконали низку кутових, що дало результат вже на третій хвилині. Максим Гавура навісив точно на Ернеста Карпінського, котрий виграв повітряне єдиноборство та відправив м’яч у сітку. Ще до екватора першого тайму підопічні Івана Павлюха та Володимира Вільчинського забили двічі, однак голи Гавури та Олександра Шопронку були скасовані через офсайд. На 32-й хвилині Назар Михальчук прицільно пробивав у ближній кут, але голкіпер відбив спробу.

На 51-й хвилині Шопронку втік від захисників, вийшов віч-на-віч з воротарем та вистрілив над воротами. А на 53-й хвилині Олександр Дєдов змарнував гольову нагоду після передачі Богдана Карпина. Більшість ігрового часу команда з Володимира була змушена захищатись, втім на 84-й хвилині гості сповна скористались своїм моментом. Максим Кірєєв отримав м’яч у карному майданчику та без зайвих роздумів пробив повз Артема Колесника. Наприкінці гри Дєдов мав два моменти, щоб вирвати перемогу для львів’ян, однак відзначитись вінгеру не судилося.

ДЮСШ “Карпати” (Львів) — “Ліцей-Вікторія” (Івано-Франківськ) — 0:1

Склад ДЮСШ “Карпати”: Лисак, Мот, Заєць, Зановʼяк, Качурівський, Кокотко, Лильо, Рудий, Мисяк (Кукурудза, 50 (Жежулов, 67)), Сахончік (Лукʼянчук, 63), Гловʼяк.

Тренери: Роман Деркач та Руслан Маланій.

Це була битва за перше місце в турнірній таблиці. Протягом сезону ДЮСШ “Карпати” та “Ліцей-Вікторія” змагаються за лідерство в першій групі. Тож ця гра була надзвичайно важливою і напруженою для обох команд.

Гості активніше розпочали матч, змусивши Владислава Лисака кілька разів рятувати ворота. “Карпати” теж відповідали атаками. Олексій Рудий обіграв трьох суперників і чудово відпасував на Андрія Сахончика, але той не реалізував свій момент. Натомість франківці використали свій шанс і забили “гол у роздягальню”.

У другій половини гри “зелено-білі” шукали шлях до воріт суперника, однак безрезультатно. Рудий після подачі з кутового головою пробив над воротами. Артем Жежулов намагався вразити ворота з-за меж штрафного майданчика, але захисник заблокував удар. Пізніше Богдан Гловʼяк розрізною передачею знайшов Михайла Мота. М’яч відскочив до Жежулова, і той, опинившись у чудовій позиції, влучив у голкіпера.

На останній хвилині “Карпати” влаштували фінальний штурм. Жежулов пробив у захисника, а Лильо — у руки воротарю. Проте шансів зрівняти рахунок більше не залишилося.