0 - 1

"Карпати" (Львів)

Звіт

Перша ліга. Група "А". 2022/2023. 2 тур

4 вересня. Початок – 17:00. Тернопіль. Тернопільський міський стадіон імені Романа Шухевича

Арбітр – Назарій Дьордь (Ужгород).

Асистенти арбітра: Сергій Соботюк (Житомир) та Ірина Петрова (Нова Каховка).

Четвертий арбітр – Олег Когут (Тернопіль).

Спостерігач арбітражу – Михайло Родіоненко (Київська область).

"Нива": Механів, Соколов, Зінь, Хруставка, Сухоручко (Проців, 88), Дедух (Вольський, 88), Гатала (Різник, 61), Кіричук , Волохатий (Малащук 76), Дударенко, Козак (Дорошенко, 76) .

Запасні: Жупанський, Бей, Демчук, Слива.

Головний тренер – Андрій Купцов.

"Карпати": Льопка, Дуць, Болденков, Махнєв, Галенков, Климець (І. Когут, 61), Рябов, Ткачук (Приймак, 24) , Чачуа, Кожанов (Репета, 71), Тарануха (М. Когут, 71).

Запасні: Фастов, Лень, Шах.

Головний тренер – Андрій Тлумак.

Гол – Чачуа, 81.

Попередження: Волохатий, 56, Соколов, 62 – Приймак, 36, Махнєв, 66.

Львівські "Карпати" провели перший виїзний поєдинок у цьому сезоні. "Зелено-білі" зустрілися із тернопільською "Нивою". Протистояння завершилося мінімальною перемогою "левів".

У порівнянні зі стартовим туром головний тренер карпатівців Андрій Тлумак провів три зміни. Замість Юрія Тлумака, Івана Когута та Владислава Приймака зі стартових хвилин у Тернополі з‘явилися Денис Кожанов, Денис Галенков і Андрій Ткачук. Коуч "Ниви" Андрій Купцов у порівнянні з першим туром провів дві заміни. Замість Андрія Бея та Арсентія Дорошенка у матчі проти "Карпат" вийшли Роман Волохатий та Олег Хруставка.

Вже на перших хвилинах зустрічі господарі поля заробили право на кутовий удар. Але карпатівці зіграли надійно у цьому епізоді та відвели небезпеку від власних володінь. Згодом "Нива" виконувала штрафний. Прямий удар по воротах Романа Льопки завдав Богдан Козак, однак м’яч влучив у стінку – таким чином підопічні Купцова заробили право на ще один корнер. Козак подав у штрафний майданчик "зелено-білих", а Олег Хруставка потужно пробив з близької відстані, проте вже з лінії воріт м’яч вибив захисник "левів" Валерій Болденков.

Львів’яни відповіли своєю атакою. Олександр Климець виконав подачу з лівого флангу, захисники тернополян вибили м’яч прямо на Амбросія Чачуа, а хавбек "Карпат" пробив – вище воріт.

Після обміну небезпечними моментами протягом першої 15-хвилинки, гра у Тернополі заспокоїлась, команди діяли обережніше. Господарі намагались вести гру першим номером і позиційно атакувати. Однак слід відзначити, що підопічні Андрія Тлумака надійно діяли в обороні та час від часу загрожували воротам Максима Механіва.

Наприкінці першої половини зустрічі команди створили вбивчі моменти. Спочатку "Нива" могла відкривати рахунок. Олександр Дударенко виконав подачу зі штрафного, а Козак головою пробив по воротах "зелено-білих" – Льопка здійснив блискучий сейв, перевівши м’яч на кутовий. А згодом вже "леви" мали можливість відзначитись. Климець подав зі свого флангу на ближню стійку, а Ростислав Тарануха завдавав удару головою з кількох метрів. На жаль, м’яч пролетів над поперечкою.

Карпатівці розпочали другий тайм активніше. За стартові п’ять хвилин другої половини зустрічі львів’яни виконали кілька кутових, але господарі поля вдало оборонялись. Невдовзі Владислав Приймак розрядив свою гармату після передачі Кожанова – неймовірний сейв записав до активу Механів.

"Леви" продовжували тиснути і загрожувати воротам тернополян. На 72-ій хвилині "зелено-білі" двічі могли відкривати рахунок. Спочатку Іван Когут скористався помилкою Механіва, який невдало вийшов із воріт за межі штрафного майданчика. Новачок "Карпат" пробивав вже по порожніх воротах, але м’яч з лінії вибили захисники "Ниви". Невдовзі знову потужно пробивав Приймак – повз ворота.

І все ж на 81-й хвилині гості домоглися свого. Галенков виконав вкидання з-за бокової у штрафний майданчик, де верхову боротьбу виграв Приймак і головою скинув на Чачуа. Оборонці "Ниви" забули про Амбросія, чим він сповна скористався і фактично впритул розстріляв ціль – 1:0!

Зусилля тернополян на останніх хвилинах виявилися марними. "Карпати" здобули мінімальну перемогу з рахунком 1:0.