Клуб

«Леви» повертаються!

Футбольний клуб "Карпати" створений 2020 року в рамках реалізації громадської ініціативи з відродження львівських "Карпат". До відновлення діяльності клубу з чистого аркуша закликали капітани всіх поколінь "Карпат", ветерани команди, які ще 1963 року брали участь у створенні та становленні клубу, здобули Кубок СРСР у 1969 році. Керівником "Карпат" став легендарний львівський футболіст Степан Юрчишин, головним тренером — відомий гравець одного з найкращих складів команди Андрій Тлумак. Засновники товариства — кілька відомих підприємств регіону. Інші представники великого бізнесу Львова теж розглядають можливість долучитися до участі в клубі.

У футбольному сезоні 2021/22 ФК "Карпати" розпочинають виступи в 2-й лізі ПФЛ. За оцінками фахівців, склад команди дає змогу розглядати її як головного претендента на підвищення у класі за результатами сезону. Перед командою стоять амбітні, але цілком реальні завдання: у сезоні 2023/24 стати учасником української Прем’єр-ліги, а вже наступного сезону боротися за право участі в європейських турнірах. Реальність досягнення таких цілей, окрім великого бажання відродити колишню славу "Карпат", підтверджено бюджетом витрат на 2021/24 роки, який визначили учасники клубу, у сумі 578 млн грн, у тому числі 106 млн грн у сезоні 2021/22.

Дочірнє підприємство клубу «Карпати Арена» проводить підготовчі роботи з будівництва нового спортивно-тренувального центру ФК "Карпати", перший етап якого передбачає спорудження на земельній ділянці площею 3,5 га будівлі загальною площею майже 3000 м2 та двох футбольних полів із необхідною для обслуговування інфраструктурою. Футболістам основної і молодіжної команд ФК "Карпати" буде створено всі умови для повноцінної підготовки та відновлення: 32 номери для проживання спортсменів та тренерів, навчально-реабілітаційна зона, побутові приміщення та  їдальня. Місцем проведення домашніх матчів буде рідний для львівських "Карпат" стадіон "Україна".

Запрошуємо львівських вболівальників на матчі команди, щоб спільно відродити легенду Львова — футбольну команду "Карпати".

Мільйон сердець – одне биття! "Карпати" Львів – на все життя!

Степан Юрчишин, директор ФК «Карпати»

Степан Юрчишин_1.jpg

Народився 28 серпня 1957 року в селі Керниця, Львівської області.

Футбольний дебют відбувся в 1977 році у команді СКА (Львів). Після проходження військової служби в 1978 році перейшов в футбольний клуб «Карпати», за який в наступні два сезони в першій лізі СРСР провів 74 матчі та забив 55 голів. В 1981 році, коли «Карпати» не зуміли втриматись в вищій лізі, отримав запрошення від «Динамо» (Київ), але через травму зіграв за київський клуб лише одну гру і згодом повернувся в «Карпати».

В 1982 році команду розформували, утворивши на її основі СКА «Карпати». В цій команді провів сезон 1982/83, а згодом виступав за «Пахтакор» (Ташкент), «Торпедо» (Луцьк) і «Поділля» (Хмельницький).

В 1989 році Степан Юрчишин повернувся у відроджені «Карпати», був капітаном команди.

У 1992, 1999 і 2001 роках працював головним тренером, з 2001 по 2005 роках входив до тренерського штабу «Карпат». Впродовж 1994-1998 і 2007-2008 тренував ФК «Львів», який вивів до прем'єр-ліги України.

В першій лізі чемпіонату СРСР в 1979 році забив впродовж сезону 42 голи у 42 матчах, встановивши досягнення, яке ніхто більше не зміг повторити. Того ж сезону був запрошений до збірної СРСР, де провів 4 матчі і забив 1 гол.

З 2015 року - тренерська ліцензія «А» UEFA.

Інформація з державного реєстру про ТОВ ФК КАРПАТИ

Клуб "Карпати"